Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në mëngjes do të jetë i freskët ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 16, ndërsa ajo maksimale prej 22 deri në 28 grade.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me erë të dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 27 gradë Celsiusë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share