Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell dhe relativisht i ngrohtë.

Do të fryjë erë mesatare deri e fortë dhe herë pas here e fortë (mbi 70 km/h) nga drejtimi jugperëndimor në pjesët perëndimore. Pasdite do të jetë moti i paqëndrueshëm me reshje të dendura shiu dhe bubullima, sidomos në pjesët lindore.

Në Shkup moti do të jetë pjesërisht me vranësira dhe me diell. Pasdite në pjesë të luginës do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga drejtimi jugperëndimor.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share