Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi i pjesës veriore të vendit.

Temperaturat minimale do të arrijnë nga 11 deri në 20, ndërsa temperaturat maksimale do të arrijnë nga 30 deri në 38 gradë celsius.

Javën e ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share