Moti sot me diell

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 15 deri 23 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil. Temperaturat e mëngjesit do të jenë të ulta, ndërsa gjatë ditës do të shënojnë rritje.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share