Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi i pjesës veriore të vendit.

Temperaturat minimale do të arrijnë nga 10 deri në 19, ndërsa temperaturat maksimale do të arrijnë nga 29 deri në 37 gradë celsius.

Edhe ditën e diel moti pritet të jetë shumë i nxehtë, ndërsa pasdite do të priten reshje lokale të shiut.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share