Moti i lig goditi pjesë të Shkupit

METEREOLOGËT: DERI TË PREMTEN MOT JOSTABIL

Mot I lig përcjellë me shi të rrëmbyeshëm, breshër, zbrazje të fuqishme elektrike dhe erë të përforcuar pasditen e sotme goditi edhe Shkupin. Moti I lig kishte shkaktuar vështirësi në trafik dhe për një moment ka përmbytur disa rrugë. Metereologët kanë paralajmëruar se mot jostabil do të ketë deri të premten, vecanërisht në orët e pasditës. Lokalisht proceset do të jenë më intensive me shira të rrëmbyeshëm, erë të fuqishme dhe kushte për reshje të breshërit. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share