Mickovski: Jo propozimit francez, nesër të dalim të gjithë në protesta

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se partia që përfaqëson ai nuk do të mbështes propozimin francez për heqejen vetos bullgare ndaj Maqedonisë së Veroit.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

‘Ftojmë të gjithë qytetarët pa marrë parasysh përkatesinë etnike dhe fetare apo partiake që neser nga ora 19:00 të dalim ne protesta kunder kesaj qe po i ndodh Maqedonise se Veriut”

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

“Propozim që është ultimatum për ardhmërinë e Maqedonisë sonë, propozim që është diktat për kërkesa megalomane dhe aspirata historike ndaj Maqedonisë, për kështu këso propozimi përgjigja është, jo faleminderit”, deklaroi mes tjerash Mickoski.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share