Messi gati për sfidën e Monterrey pas shërimit nga dëmtimi

Pas një periudhe të shkurtër mungese për shkak të një dëmtimi, Lionel Messi është gati të ndezë fushën me Inter Miamin. Futbollisti i famshëm argjentinas, i cili ka qenë jashtë loje për disa javë pas një lëndimi në kërdhokull, tashmë është në fazën e fundit të rikuperimit dhe ka nisur stërvitjen me shokët e skuadrës.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Messi, i cili pësoi një dëmtim gjatë një përballjeje me Nashville, ka humbur disa ndeshje të rëndësishme të ligës dhe nuk ka mundur të kontribuojë për kombëtaren e tij në ndeshjet e fundit. Por, tani që është rikthyer në stërvitje, pritet të jetë një shtysë e madhe për Inter Miami në ndeshjen e tyre të ardhshme.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Ekipi, i udhëhequr nga Gerardo Martino, po përgatitet me intensitet për përballjen e tyre të radhës kundër Monterrey, një ndeshje që pritet të jetë e mbushur me emocione dhe aksion. Ndërsa Inter Miami synon të bëjë një paraqitje të fortë në Kupën e Kampionëve, sytë janë të drejtuar nga Messi dhe pritshmëritë janë të larta për rikthimin e tij triumfues.

Ndeshja e ardhshme e MLS do të jetë një test tjetër për Inter Miami, ku ata do të përballen me Colorado Rapids. Me rikthimin e Messit, trajneri Tata Martino është optimist për gjendjen e ekipit dhe pritet të japë detaje të reja rreth formacionit dhe strategjisë së skuadrës në konferencën e ardhshme për shtyp.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250
Lexo gjithashtu
Total
0
Share