Mësohen grupet e UEFA Europa League sezoni 2022/2023

Ekipet e njohura Roma, Mançester United dhe Arsenali kanë mësuar fatin e tyre pas shortit që u mbajtë në Stamboll, për fazën e grupeve të UEFA Europa League për sezonin 2022/23

Group A: Arsenal, PSV Eindhoven, Bodø/Glimt, Zürich

Group B: Dynamo Kyiv, Rennes, Fenerbahçe, AEK Larnaca

Group C: Roma, Ludogorets, Real Betis, HJK Helsinki
Group D: Braga, Malmö, Union Berlin, St-Gilloise
Group E: Manchester United, Real Sociedad, Sheriff, Omonoia
Group F: Lazio, Feyenoord, Midtjylland, Sturm Graz

Group G: Olympiacos, Qarabağ, Freiburg, Nantes

Group H: Crvena zvezda, Monaco, Ferencváros, Trabzonspor

Lexo gjithashtu
Total
0
Share