Meka dhe Medina përfshihen nga rrufetë e shira të rrëmbyeshëm (FOTO)

Rrugët në qytetet Mekë e Medine të Arabisë Saudite janë përmbytur nga reshjet e dendura të shiut, të përcjellura me shkarkesa rrufesh.

Në pamjet e shpërndara në rrjetet sociale, shihej se shumë rrugë në Medine ishin nën ujë dhe automjetet kishin vështirësi për të ecur, transmeton Klankosova.tv.

Në deklaratën e bërë nga Drejtoria e Mbrojtjes Civile të Mekës, publiku është paralajmëruar të marrë masa paraprake ndaj aksidenteve dhe përmbytjeve të papritura që mund të ndodhin për shkak të kushteve të pafavorshme të motit dhe të shmangin vendet e ulëta.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share