Më shumë se 100,000 njerëz do të ndjekin koncertin e Taylor Swift në Zvicër

Fansat e këngëtares amerikane Taylor Swift, të njohur si “Swifties,” kanë zënë radhë para stadiumit Letzigrund në Cyrih që nga ora 10:00 të mëngjesit të së martës. Më shumë se 100,000 njerëz priten të ndjekin koncertin dyditore të Taylor Swift në Zvicër. Rrugët përreth stadiumit janë të bllokuara nga këta fansa të përkushtuar.

Ata janë pajisur me karrige kampingu, çadra dhe shishe uji, duke krijuar një atmosferë të ngrohtë dhe entuziaste. Në parim, vetëm ata që kanë bileta lejohen të qëndrojnë para stadiumit. Në koncertet e tjera të Taylor Swift, qindra fansa kanë mbërritur pa bileta për të ndjekur idhullin e tyre.

Koncerti i parë fillon në orën 17:45 me grupin Paramore. Policia komunale e Cyrihut ka njoftuar se shumë rrugë përreth stadiumit do të mbyllen për qarkullim për të vendosur sigurinë dhe rendin.

Koncerti i dytë do të mbahet të mërkurën. Më shumë se 100,000 njerëz priten në Cyrih, duke përfshirë 10,000 nga jashtë vendit. Edhe amerikanët e kanë ndjekur Taylor Swift në Evropë për të përjetuar këtë ngjarje të madhe.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share