Marko Didiq: VAR-i sistem i ndershëm

Gazetari sportive kroat i “Slobodna Dalmacija”, Marko Didiq, për Mundo Klan vlerëson se VAR-i është sistem i ndershëm që eliminon situatat konstestuese dhe nuk dëmton ekipet.

“Sistemi VAR është i mirë, i ndershëm. Nuk duhet që sistemi VAR t`i mbajë futbollistët 6-7 minuta në terren. Vendimet duhet të merren në afat prej 30 sekondave. Për shkak se kjo është vuajtje, edhe për tifoëzët edhe për futbollistët” – thotë Marko Didiq./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share