Lushnje: I vuri zjarrin barishteve, merr flakë gjithë shtëpia dhe shkrumbohet tërësisht

Foto Ilustrim
Foto Ilustrim

Një zjarr i madh është përhapur në lagjen “Kadri Qystri” në Lushnje. Një zjarr i ndezur nga një qytetar për të djegur barishtet e bahçes.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Por flakët u përhapën aq shumë dhe dolën jashtë kontrollit duke djegur tërësisht një banesë private.

Zjarri është përhapur, ndërsa banorët kanë dalë të alarmuar nga shtëpitë.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e zjarrfikësve dhe po përpiqen për të shuar zjarrin. /tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share