Luiza Gega shpallet kampione e Europës në 3 mijë metra me pengesa

Luiza Gega fitoi medaljen e artë në Kampionatin e Atletikës që u zhvillua në Mynih.

Gega u shpall kampione e Europës në 3.000 metra me pengesa.

Kampionja shqiptare ka shkuar në finale me kohën më të mirë të regjistruar në fazën kualifikuese si dhe ka qenë pretendentja kryesore për të fituar këtë garë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share