Luiza Gega, kandidate për atleten e muajit

Votimi bëhet në kanalet zyrtare të federatës europiane

Luiza Gega është kandidate për atleten e muajit Tetor. Kampionia e kontinentit në 3 mijë metra me pengesa është një nga 4 sportistet e propozuara nga Federata Europiane e Atletikës.

Votimi është hapur në rrjetet sociale deri mesditën e së premtes. Gega këtë vit përveç titullit Europian, fitoi atë Ballkanik dhe medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare pa harruar vendin e pestë në Botëror.

Luiza Gega është zgjedhur në të kaluarën si atletja e muajit për Janarin e 2020.

Tv Klan

Lexo gjithashtu
Total
0
Share