LSDM: VMRO-DPMNE-ja po shpërbëhet

Partia maqedonase në pushtet LSDM, në një kumtesë për media thotë se VMRO-së po shpërbëhet.

Nga LSDM thonë se opozita maqedonase ka probleme të mëdha të brendshme partiake.

“Mickoski për përçarjet dhe grindjet e brendshme në VMRO-DPMNE nuk duhet t’ia ngarkojë LSDM-së. I dëshpëruari Mickoski të mos ndërhyjë fare me LSDM-në në ballafaqimin e ndërsjellë dhe t’i zgjidhë vetë zënkat”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

“Publiku ende pret përgjigje nga Mickoski për marrëveshjet me Gruevskin. A po i fsheh kërkesat për amnisti të bashkëpartiakëve të tij, për shkak të pakënaqësisë që ndodhen brenda partisë së tij”, tha LSDM.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share