Liga e Kombeve: Kosova e nis me fitore edicionin e tretë

Në Larenka: Qipro – Kosova 0-2

Kosova kthehet me tre pikë të mëdha, ngastadiumi “AEK Arena” në Larnaca duke i shkaktuar humbje me rezultat 2:0 reprezentacionit të Qipros, në ndeshjen e pare të Ligës C në Grupin 1, e vlefshme për edicionin e tretë të UEFA Liga e Kombeve .

 

Autor të golave pë përfaqësuesen e Kosovës ishin Valon Berisha dhe Edon Zhegrova në pjesën e dytë. Duhet të theksojmë se gjatë minutave “dardanët “ u mbajtë orë futbolli qiprotëve, këtë e dëshmuan edhe tifozët e pa kënaqur vendas të cilët disa minuta para përfundimit të ndeshjes u larguan nga tribunat e stadiumit

 

Përkundër fitores të sigurt në ndeshjen e pare të Ligës së Kombeve kundër Qipros, seleksionuesi i Kosovës Alain Giresse pos tjerash pas ndeshjes ka thënë se është ikënaqur me rezultatin përkon më tepër pasi të dielën në xhiron e dytë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë përballen me Greqin.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share