Liga e Kampionëve rikthehet në fazën e eliminimit, sonte takohen FC Copenhagen – Mançester Siti dhe FC Copenhagen – Real Madrid

Me dy ndeshjet e sotme FC Copenhagen – Mançester Siti dhe RB Leipcig pas një pushimi relativisht të gjatë pas ndeshjeve në fazën e grupeve , vazhdon faza e ndeshjeve eliminuese.

Apo më saktë nga ora 21:00 janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshje.

Kampioni në fuqi i Europës, Manchester City në transfertë në “Parken Stadium” të Kopehagës pëballet me FC Copenhagen. Ndeshja në fjalë fillon në ora 21:00, ndërsa drejtësinë do ta ndaj spanjolli Jose Maria Sanchez .

Në ndeshjen tjetër, ekipi më i trofeshëm në Evropë, Real Madridi në stadiumin “Red Bull Arena” do të përballet me ekipin RB Leipzig. Edhe kjo ndeshje fillon në ora 21, ndërsa drejtësinë do ta ndaj boshnjaki Irfan Peljto.

Ndeshjet kthyese janë paraparë të zhvillohen pas tri javëve apo më saktë me 6 mars.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share