Liga e Kampionëve: Dhjetë skuadra që sigurojnë kalimin në të tetën e finales në Champions

Mbrëmë janë zhvilluar ndeshje mjaftë interesante në fazën e grupeve në UEFA Liga e Kampionëve të futbollit.   

Tanimë dihet se dhjetë skuadra kanë siguruar  kalimin në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve  e ato janë : Dortmundi, Leipzig, Manchester City, Barcelona, Atletico Madridi, Lazio, Bayerni, Reali, Sociedad, Interi.  

Rezultatete  mbrëmshme dhe tabelat  në Grupin E,F,G dhe H 

Grupi E

Lazio – Celtic 2:0 (0:0)
Feyenoord – Atletico 1:3 (0:1)

Tabela

1.Atl. Madrid           5    3    2    0    15:6    11
2. Lazio                      5    3    1    1    7:5    10
3. Feyenoord           5    2    0    3    8:8    6
4. Celtic                     5    0    1    4    3:14    1

Grupi F

PSG – Newcastle 1:1 (0:1)
Milan – Dortmund 1:3 (1:1)

Tabela
1. Dortmund           5    3    1    1    6:3    10
3. PSG                        5    2    1    2    8:7    7
2. Newcastle            5    1    2    2    5:5    5
4. AC Milan              5    1    2    2    3:7    5

 

Grupi G

Manchesterr City – Leipzig 3:2 (0:2)
Young Boys – Cërvena Zvezda 2:0 (2:0)

Tabela

1. Manchester City            5    5    0    0    15:5    15
2. RB Leipzig                        5    3    0    2    11:9    9
3. Young Boys                     5    1    1    3    4
4. Cërvena Zvezda             5    0    1    4:12    1

Grupi H

Shakhtar – Antwerp 1:0 (1:0)
Barcelona – Porto 2:1 (1:1)

Tabela

1. Barcelona                        5    4    0    1    10:3    12
2. Porto                                 5    3    0    2    10:5    9
3. Shakhtar Donetsk         5    3    0    2     7:7     9
4. Antwerp                           5    0    0    5    3:15    0

Sonte  zhvillohen tetë ndeshjet e raundit të pestë në grupin A,B,C dhe D.  Takohen:

Në ora 18:45, takohen

Gallatasaray  – Manchester United

Sevilla  – PSV

 

Në ora  21:00, takohen

Bayern – Copenhagen

Arsenal – Lens

Real Madrid – Napoli

Braga – Union Berlin

Benfika – Inter

Real Sociedad – Salzburg

Lexo gjithashtu
Total
0
Share