Liga e Europës: Sot zhvillohen ndeshjet e xhiros së parë në fazën e grupeve

Sot në program janë 16 ndeshjet e para të fazes së grupeve grupeve  në komepticionin e dytë të rëndësishëm që organizohet nga  UEFA pra  Liga e Europë.

Sonte  ndeshje  më interesante  është ajo mes  ekipi LASK  dhe  Liverpool ekip e cila konsiderohet  favorite pë të fituar Kupën në Europa Ligë

Roma e Zhoze Murinjos do të përballet në Moldavi kundër Sherif Tiraspol, ndërsa Bajer Leverkusen pret skuadrën e Haken. Spikat dhe sfida Karabag-Molde, ku një futbollist  shqiptar  debuton në këtë kompeticion tëgarave bëhet fjalë për   Redon Xhixha.

Ndesdhje  tjetër interesante pritet të jetë ajo me  Ajaksit  dhe Olimpik Marsejt  si dhe  ajo me s Atalantas  dhe Bergamos

Me fillim në orën 18:45, takohen:

BAJER LEVERKUSEN – HAKEN

LASK – LIVERPUL

PANATHINAIKOS – VIJAREAL

KARABAG – MOLDE

REN – MAKABIA HAIFA

ROJAL UNION – TULUZ

SERVETE – SLAVIA PRAGË

SHERIF TIRASPOL – ROMA

Me fillim në orën 21:00, takohen:

AJAKS – MARSEJË

ATALANTA – RAKOV

BRAJTON – AEK

OLIMPIAKOS – FRAIBURG

REJNXHËRS – REAL BETIS

SPARTA PRAGË – ARIS

STURM GRAZ – SPORTING L.

UEST HEM – TSC

 

/KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share