Liga e Dytë: Çegrani dhe Struga në qendër të vëmendjes

Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 17:00

Me ndeshjet e javës së parë shtunën edhe zyrtariusht fillon edicioni i ri 2022/2023 Liga e dytë Unike e futbollit ku kësaj radhe do të garojnë 16 ekipe . Në xhiron e parë të kampionat ka disa ndeshje mjaftë tërheqëse ndërsa ajo që mund të veçet është përballjam mes ekipit debutues në Ligën e Dytë Arsimi I Çegranit kundë 10-të herë kampionit të Maqedonisë Veriut , Vardari të Shkupit , ndeshje kjo e cila do të zhvillohet para tifozëve vendas në stadiumin e Çgranit.

“Pritet të jetë festë e vërtet e futbolllit në Çegran:” tha futbollisti Saimir Fetai,

Një ndeshje tjetër mjaftë tërheqëse është ajo mes Karaormanit të Strugës dhe Voska Sport e Ohrit që drejtohet nga trajneri Berat Imeri.

“Jemi munduar të bëjmë përgatitje cilëspore, kemi sjell freskime në ekipi dhe besoj se kemi realizuar objektivat tona që kampionatin ta fillojm me fitore edhe pse neve respektojm çdo skuadër por ekipi ynë do të del fitues kundë fqinjëve të Karaormanit” tha trajneri i Voska Sport , Berat Imeri

Në xhiron e parë në Ligën e Dytë Unike më 20.08.2022, në ora 17:00, takohen:

Arsimi – Vardari

Karaormani – Voska Sport

Ohri – Teteksi

Pehçeva – Gostivari

Kamenica – Besa

Boreci – Sloga

Detonit Plaçkovica – Bellasica

Kozhufi – Pelisteri

/KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share