Liga e Dytë: Barazim në Manastir, fitojnë Vardari dhe Gostivari

Në Tetovë tifozi sulmon futbollstin mysafirë !

Tre fitore të vendasve, një barazim, dy fitore të mysafirëve dhe dy ndeshje të anuluara me gjithësejtë 17 gola të shënuar është epilogu i ndeshjeve të xhiros së gjashtë në Ligӕn e dytë të futbollit vendor. Derbi I javës që u zhvillua në manastir mes Pelisterit dhe Voska Sport ka përfunduar me barazim 1-1 edhe pse vendasit ishin në epërsi deri dy minuta para përfundimt kur kapiteni Izair Emini arriti barazon në 1-1. Skuadra e vardarit me fitoren kundë ekipit Pehçeva merë kreun e tabelës me 16 pikë. Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Gostivari kundër Sllogës në Vinicë 0-1 me një gol të vetëm të Muarem Muarem . Bellasica në Strumicë ka shënuar fitore kundër Besës së Dobërdollit 1-0. Arsimi I Çegranit ka regjistruar fitore rekorde 9-0, kundër Borecit të Velesit.

Ndeshja në Tetovë mes Teteksit dhe Kamenica Sasa ne fund tshjes në rezultatin 0-2 për mysafirët, një tifozë vendas hynë stadium dhe e sulmoi futbollistin me numër 99 (Boshko Stupiq) dhe më pas arrinë ta largohet me vrap nga qendra sportive . Deri në këto momnete nuk ka të dhëna a është ndaluar na polizia.

Pelisteri – Voska Sport 1-1

Slloga – Gostivari 0-1

Bellasica – Besa 1-0

Teteksi – Kamenica Sasa 0-2

Vardari – Pehçeva 2-0

Arsimi – Boreci 9-0

Kozhufi – Karaormani luhet më 12 tetor

Ohri –Detonit Pllaçkovica luhet më 12 tetor

Tabela: 1 Vardari 16 pikë, 2.Voska Sport 14, 3.Gostivari 14, 4. Pelisteri 11, 5.Detonit Pllaçkovica 10 (-1), 6. Arsimi 9, 7.Bellasica 8, 8.Besa 8, 9.Kozhufi 8 (-1), 10. Teteksi 7, 11. Slloga Vinica 6, 12.Kamenica Sasa 5, 13.Karaormani 4 (-1), 14. Pehçeva 3,15. Boreci 0 pikë.

/KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share