Lewandowski kërcënohet me vdekje

Tifozët nuk duan largimin e sulmuesit, gruaja e polakut: Edhe unë nuk e di të ardhmen

E ardhmja e Robert Lewandowski po kthehet në një spirale me shumë të panjohura. Polaku është stërvitur me Bajernin e Mynihut në mesin e zërave që e shihnin te Barcelona, duke bërë kështu hapa pas.

Ajo që shton akoma dhe më shumë dilemat për të ardhmen e Lewandowski është edhe një reagim i gruas së tij në rrjetin social “Instagram”. E pyetur nga tifozët e Bajernit, ajo ka lënë të kuptohet se asgjë nuk është vendosur, duke iu përgjigjur me fjalët: Do të doja ta dija edhe unë.

Që prej mbërritjes së tij në vitin 2014, Lewandowski ka fituar praktikisht gjithçka me Bajernin: tetë tituj të Bundesligës, tre Kupa Gjermanie, një Çempions Ligë, një Superkupë Europiane dhe botërorin e klubeve.

Edhe shifrat para portës për të janë mahnitëse, 344 gola në 375 ndeshje me fanellën e Bajernit. Për kartonin e tij, Bajern kërkon jo më pak se 50 milionë euro, shifër që momentalisht Barcelona nuk është gati për ta paguar.

Klan News

Lexo gjithashtu
Total
0
Share