Lajçak përfundon takimin me opozitën kosovare

Ka përfunduar takimi i të Dërguarit të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, me përfaqësuesit e opozitës parlamentare në Prishtinë.

Lajçak ka takuar kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, nënkryetarin e LDK-së Lutfi Haziri dhe kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, njofton KlanKosova.tv.

Takimi është zhvilluar në zyrat e BE-së në Prishtinë, përderisa është folur në detaje se si të ecet përpara në procesin dialogues që zhvillohet në Bruksel.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share