La Liga: Barcelona si në ditët më të mira

Sevilla – Barcelona 0-3

Në kuadër të javës së katërt në kampionatin La Liga të Spanjës Barcelona mundi me rezultatin e thellë 3-0 Sevillan në stadiumin Ramon Sanchez Pizjuan, duke arritur kështu triumfin e tretë radhazi në sezonin e ri.

Skuadra katalanase ishte shumë e rrezikshme në pjesën e parë, teksa kaloi në avantazh në minutën e 21-të, me golin e Raphinha që heshti 40.000 tifozët vendas. Lewandowski dyfishoi epërsnë nëntë minuta para përfundimit të pjesës së parë. Ndërsa golin e tretë dhe të funit e shënoi mbrojtësi Eric Garsia në minutën e 50-të

Me këtë fitore, Barcelona kaloi Betisin dhe është në vendin e dytë në La Liga, dy pikë prapa liderit Real, ndërsa Sevilla zbriti në vendin e 17-të. Në javën e ardhshme Barcelona do të takohet me Cadizin, ndërsa Sevilla do të luaj ndaj Espanyolit. /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share