Kuvendi nis sot me një minutë heshtje për policin e vrarë në veri të Kosovës

Seanca plenare e kësaj të Hëne ka në fokusin e saj diskutime për problematikat e qytetarëve dhe prandaj nuk pritet të miratohet ndonjë projektligj.

Në nisje të saj, u mbaj një minutë heshtje për policin e vrarë më 24 Shtator në veri të Kosovës.

Afrim Bunjaku humbi jetën orët e para të asaj dite gjatë një konfrontimi mes forcave të policisë së Kosovës me bandat kriminale serbe. Bunjaku është shpallur nga Presidentja Vjosa Osmani “Hero i Kosovës”. Sulmuesit e armatosur, rreth 30 persona, ishin vendosur në manastirin e Banjskës, nga ku shkëmbyen të shtëna me organet e rendit./tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share