Kush e shpëtoi Artan Grubin, ASH-ja apo Alternativa?

Opinioni duhet të vlerësojë qëllimet e hyrjes së Aleancës për Shqiptarët në qeveri në ato momente që ndodhej BDI, e përçarë pas ndodhive me “Grupin e zjarri”. Ky është konstatimi i Afrim Gashit, i cili shtoi se ndihet krenar që Alternativa hyri në qeveri një vit më herët. Kjo sepse sipas tij, në pikëpyetje ka qenë e ardhmja evropiane e vendit pasi Kuvendi ishte 60-60 në raportin pozitë-opozitë, përcjell KlanM.

Hyrja e ASH-së në qeveri e largoi Izet Mexhitin dhe grupin e tij nga BDI-ja dhe qeveria e bashkë me këtë, sipas Gashit, u shuan edhe zërat dhe kërkesat për shkarkimin e Artan Grubit.

Deklarata e plotë e Gashit për këtë temë, në videon e shkurtër më poshtë!

Lexo gjithashtu
Total
0
Share