Kush do të jetë pasardhës i Tuchel te Çellsi, Graham Potter, Mauricio Pochettino apo Zinedine Zidane?

Klubi anglez, Chelsea, bëri zyrtare sot shkarkimin e trajnerit Thoma Tuchel, pas humbjes së befasishme në Ligën e Kampionëve kundër Dinamo Zagrebit.

Tani, po qarkullojnë spekulime të shumta për trajnerin e radhës që do ta marrë drejtimin e “Bluve” të Londrës.

Sipas gazetarit Rob Dorsett, Chelsea dëshiron që të bisedoj me Graham Potter, Mauricio Pochettinon dhe Zinedine Zidanen për rolin e trajnerit në klub.

Graham Potter momentalisht është trajner i Brightonit, kurse Pochettino dhe Zidane ende nuk janë të ngarkuar me ndonjë klub.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share