Kurti udhëton për në Shtutgart, merr pjesë në një forum ekonomik

Kryeministri Albin Kurti ka udhëtuar drejt Shtutgartit të Gjermanisë.

Siç njofton kryeministria, ai do të qëndrojë për dy ditë atje, ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik “Global Connect 2022”.

“Ai po ashtu do të zhvillojë takime me përfaqësues politikë të landit Baden-Württemberg dhe të bizneseve atje”, thotë njoftimi.

Kurti drejt Shtutgartit është nisur nga Vjena ku ishte për vizitë zyrtare./klankosova

Lexo gjithashtu
Total
0
Share