Kovaçevski: Propozimi i ri francez do të shpallet pasi të ketë kaluar të gjitha filtrat

Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski, në një konferencë për shty pranë qeverisë tha se propozimi i ri francez do të shpallet pasi të ketë kaluar të gjitha filtrat, opozitën, presidencën, kuvendin dhe shoqërinë civile.

Ai tha se apelon te të gjithë aktorët politikë që të përmbahen nga dezinformatat.”Zgjidhjen do ta sjellim së bashku, askush nuk do të anashkalohet.”, tha Kovaçevski.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share