Konferencë Liga: Shkëndija në epërsi 2-0 në pjesën e parë

Autor të golave Shala dhe Nafiu

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Në arenën “Todor Proeski” në Shkup ka filluar ndeshje e turit të parë kualifikuese për Ligën e Konferencës. Në pjesën e pare dy ekipet zhvillonin lojën e tyre duke tentuar të krijojn raste për të shënuar. Rastin më të mir% e krijoi ekipi kuqezi , Pas njPas një asisti të Ljupço Dorievit, Edonis Shala arriti të shënon në minutën e 21-të për epërsi 1-0.

Iniciativën e vetë Shkëndija e konkretizoi në minutë 45 kur Valmir Nafiu Shënoi golin e dytë pë kuqezinjtë.

Këtë ndeshje e përcjellin një grup prej 500-600 tifozë e flaktë të ekipit kuqezi

Ekipet luajnë me këto formacione

Shkëndija: Zahov, Neziri, Murati, Shala, Ramadani, Cake, Bejtullai, Dita, Nafiu, Guri, Doriev.

Trajner: Artim Shaqiri

Ararart: Potapov, Bravo, Prljeviq, Mkoyan, Legbo Oug, Malakyan, Diaz, Arakelyan, Cham, Malakyan, Glishiq

Trajner Aram Voskanyan /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share