Katarianët “tallen” me Gjermaninë (VIDEO)

Nëpër rrjetet sociale është paraqitur një video nga një television I Katarit që I dedikohet Kampionatit Botëror. Komenti I tyre për eliminimin e Gjermanisë flet shumëcka.

Reagimi I tyre është për shkak të gjestit të futbollistëve gjerman në ndeshjen e parë kundër Japonisë, kur me dorë mbyllën gojën, në shenjë proteste për ndalesën e FIFA-s dhe vendit nikoqir, që kapitenët të mabjnë shirita me ngjyrat e ylberit, në shenjë mbështetje për komunitetin LGBT.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share