Karate: RMV-ja fiton titullin kampion I Ballkanit

Reprezentacioni i Maqedonisë Veriut në kampionatin Ballkanik të karatesë shënoi një sukses të jashtëzakonshëm duke u shpall kampion ballkani në garate ekipore. Maqedonia e Veriut në dy përballjet ekipore qëedhe ishin vendimtare mundi Serbinë në gjysmëfinale dhe Slloveninë në finale.

Karateistët e vendit tone që u stolisë me medalje në garat ekipore janë Petar Spasenovski, Petar Zaborski, Mursel Misini, Vegim Murati, Fahik Veseli dhe kampion eurpoian Doan Osmani. Fitore ndaj Serbise dhe fitore ndaj sllovenis ne finale.

 

 

 

/KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share