Kanali i Wagner në telegram konfirmon: Prigozhin vdiq!

Kanali Telegram i lidhur me Wagner konfirmoi se Yevgeny Prigozhin vdiq në një aksident avioni.

“Bosi i Wagner, heroi rus dhe patrioti i vërtetë Yevgeny Viktorovich Prigozhin vdiq si rezultat i veprimeve të tradhtarëve rusë. Por ai do të jetë më i miri edhe në ferr. Lavdi Rusisë!”, njoftohet në kanalin e Wagner në Telegram.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share