Julian Alvarez shpreh kënaqësinë për qëëndrimin në Manchester City ndërsa spekulimet e transferimit valëviten

Julian Alvarez, talenti i njohur i Manchester City, ka hedhur poshtë thashethemet e transferimit, duke konfirmuar angazhimin e tij ndaj klubit të Pep Guardiolës. Pavarësisht spekulimeve që e lidhin atë me një lëvizje të mundshme nga kampionët e Premier League, sulmuesi argjentinas ka theksuar se ndihet i lumtur dhe i qetë në Etihad Stadium.

Alvarez, i cili u bashkua me Cityn nga River Plate në vitin 2022, ka treguar një formë të fortë nën drejtimin e Guardiolës. Megjithëse konkurrenca për një vend në formacionin fillestar është shtuar me ardhjen e Erling Haaland, Alvarez ka bërë të qartë se është i përkushtuar për të qëndruar dhe luftuar për vendin e tij.

Në një intervistë të fundit me ESPN, Alvarez ka shprehur qetësinë e tij në lidhje me të ardhmen, duke lënë të hapur mundësinë për të qëndruar në Manchester gjatë verës. Ndërkohë, lidhjet me Chelsean dhe interesimi i tyre për të përforcuar sulmin pas një sezoni të trazuar nën Mauricio Pochettino, kanë shtuar më shumë intrigë në tregun e transferimeve.

Me Copa America që afrohet, Alvarez është i fokusuar në mbrojtjen e titullit me kombëtaren argjentinase dhe pritet të vendosë për të ardhmen e tij pas përfundimit të turneut. Fansat e futbollit dhe analistët mbeten në pritje për të parë se si do të zhvillohet karriera e këtij lojtari të talentuar në muajt e ardhshëm.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share