Jordania dënon sulmin ndaj spitalit Al-Shifa

Ministria e Jashtme e Jordanisë e ka dënuar sulmin e forcave izraelite ndaj spitalit Al-Shifa të Gazës.

Ky vend e quajti operacionin e Izraelit “shkelje të ligjit ndërkombëtar humanitar”, ndërsa shtoi se “e mbajnë Izraelin përgjegjës për sigurinë e civilëve dhe personelit mjekësor”.

Kjo deklaratë e ministrisë u postua në X (ish-Twitter), raporton Al Jazeera, transmeton Klankosova.tv.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share