Ismet Ramadani: Maqedonia është me fat që ka partner SHBA-në

Në emisionin Klan Debat, kryetari i këshillit euro-atlantik Ismet Ramadani tha se:

”Ne ndonjëher nuk e kemi idenë se kë e kemi partner strategjik, për ne si Maqedoni gjithmonë SHBA ka qenë mik i vërtetë dhe mbështetës më i madh. Ne kohën kur shohim luftën Rusi-Ukrainë ne jemi me fat që jemi në krah shteteve më të fuqishme dhe më të pasura në botë” /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share