Interi me fitore bindëse ndaj Napolit

Interi ka shënuar fitore ndaj Napolit, me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 14-të në Serie A.

Golin e parë në ndeshje e shënon Hakan Calhanoglu, në minutën e 44’, me këtë edhe mbyllet pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Nicolo Barella e dyfishon epërsinë e zikaltërve me një gol në minutën e 62’.

Për golin e fundit dhe të vulosjes së fitores e vendos Marcus Thuram, në minutën e 85’.

Interi pas fitores mbetet në vendin e parë me 35 pikë, teksa Napoli pozicionohet në pozitën e pestë me 24 sosh.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share