Gjendet një minë në varrezat e vjetra në Tetovë

Dje në orën 12:30, A.R. (41) nga Tetova në SPB Tetovë raportoi se në varrezat e vjetra myslimane në rrugën “Lubotenska”, në Tetovë gjeti një minë mortaja të kalibrit 75 milimetra.

Është kryer inspektim, mina është prodhim gjerman dhe ka origjinën nga Lufta e Dytë Botërore, e cila u largua nga përfaqësuesit e Drejtorisë së Mbrojtjes dhe Shpëtimit.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share