Gazetarja i përmend statusin e veteranëve të UÇK-së / Mexhiti: Është dështim i përbashkët!

Në disa qeverisje më herët ka pasur tentime për ta rregulluar stastusin e ish veteranëvë, invalidëve të luftës dhe familjeve të dëshmorëve, por pa sukses. Për këtë sipas Izet Mexhitit, përgjegjësi mban edhe vet ai dhe gjithë faktori politik shqiptar.

“Është dështim i joni i përbashkët i shqiptarëve në Maqedoni, pozitë dhe opozitë dhe do mundohemi që si opozitë shqiptare ta kemi ndër temat kryesore në të ardhmen”, tha Mexhiti në Klan Debat me Xhumadije Ibraimin./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share