Gashi: Jemi ndër partitë më mirë të strukturuara

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi i ftuar në emisionin Klan Debat me Xhumadije Ibraimin, duke folur për debatet dhe kundërshtimet brenda partisë, theksoi se Alternativa është njëra nga partitë më mirë të strukturuara. Pakënaqësitë, sipas Gashit, ekzistojnë në çdo parti politike dhe kjo është pjesë e kulturës politike në vend.

Unë jam kyçur në politikë në vitin 2014 kur e kemi themeluar Lëvizjen Besa. prej atëherë e deri sot, kurrë nuk kemi pasur strukturë dhe organizatë më të mirë se tani”, tha mes tjerash Gashi./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share