Futsall: Kampioni i Luksemburgut shum i fortë për Futsall Shkupin

DIFERDANGE – FUTSALL SHKUPI 9-2, LUÇENEC – CHRUDIM 2-2

Kampioni i Maqedonisë Veriut në futboll në sall ekipi nga Çairi Futsall Shkupi pësoi debakël 2-9 në ndeshjen e parë në grupin 8 të raundit kryesore në Ligën e Kampionëve kundër ekipit Diferdanzh nga Luksemburgu në turneun që zhvillohet në Shkup.

Kampionai i Luksemburgut në futsal ekipi Diferdanzh shënoi fitore të thellë 9-2 në përballjen me kamapionin e Maqedonisë Veriut Futsall Shkupi. Mysafirët nga Luksembvurgu që nga fillimi i ndeshjes nisën furishëm duke përfunduiar pjesën e parë me rezultatin 7-1, kjo dëshmon se vendasit pos golit të vetëm që e shënoi Leveski nuk kishin fuqi të përballojnë ekipin nga Luksemburgu.

Në pjesën e dytë mysafirët me lojë rutinore arritën pos  që mbrojtën epërsin  nga pjesa e parë, arritën të shënojnë edhe dy gola tjerë, mndë  vendasit edhe në pjesën e dytë realizuan  një gol me autor Leveski  pë rezultatin përfundimtar 9-2 për rrezulta të shënojnë edhe dy gola ndërsa vendasit  krejt që mundën të bëjnë shënuan  vetëm një gol.

Në ndeshjen tjketër të këtij grupi mes ekipit të Luçenec – Chrudim përfundoi me barazim 2-2.

Turneu vazhdon sot me ndeshjet e xhiros së dytë në sallën e vogël te Palestra  “Jane Sandanski” ku takohen: Differdange –Chrudim,  në orën 17:00 dhe Futsall Shkupi  – Luçenec në orën 20:00

Lexo gjithashtu
Total
0
Share