Futbollisti i FC Shkupi, Blerton Sheji – mendoj se jemi në formë të mirë

Në Strumicë zhvillohen  dy ndeshje,  njëra në stadiumin e Akademia Pandev  mes  AP Brera – Bregallnica  dhe tjetra  te stadiumi “Mladost”  mes Gostivarit dhe  Shkupit, shkaku  se  terreni në Gostivar  është funksional nga  të rreshkurat atmosferike.

 Në fakt ndeshja  Gostivari – Shkupi është edhe derbi i javës së 16-të të sezonit vjeshtor.  Futbollisti  para  kësaj ndeshje  në një deklaratë për Klan Maqedoni, tha  se   do të jetë ndeshje e vështirë por  shpresojnë në rezultat pozitiv

 Mendoj se jemi në formë të mire, pas humbjes ndaj Sileksit ekipi reagoi shumë mire në fushë duke i përgjigjur me fitore nda Makedonija Gj.P. Në grup mbizotëron një atmosferë shumë e mire, kemi fokusin dhe po japim përkushtim maksimal për ndeshjen e rradhës ndaj Gostivarit. Na pret një ndeshje e vështirë, por ne po përgatitemi psiqikisht dhe teknikisht që nga atje të kthehemi me tri pike tha futbollisti Sheji.

 Të gjitha ndeshjet e sotme  fillojnë në ora 13:00, takohen:

Shkëndija – Rabotniçki

Vardari – Struga Trim Lum

Voska Sport – Tikveshi

Gostivari – Shkupi

Makedonija Gj.P – Sileksi

AP Brera – Bregallnica

Lexo gjithashtu
Total
0
Share