Futboll: Vllatko Stojanovski përforcim i ri i Shkëndijës

Sulmuesi 25 vjecar  Vllatko Stojanovski  nga  dita e sotme edhe  zyrtrisht është  pjesë e klubit të futbollit  Shkëndija. Ai me ekipin kuqezi  ka firmosur kontratë  një vjecare me te drejtë që ajo të vazhdohet edhe për një  vit. Ai sot pritet t’i bashkangjitet ekipit në përgatitje për garat europiane dhe për sezonin e ri   2022/2022 në Ligën e Parë të  futbollit vendior

Futbollisti Vlatko Stojanovski  është  ish  fubollist i Metalurgut, RNK Split dhe  Renovës , ndërsa  ka  lujatur edhe në Nims Olimpik të Francës dhe  Nova Gorica  në  Kroaci. Me  ekipin e Renovës ka  lujatur  47 ndeshje  dhe ka shënuar  22  gola.

Stojanovski ishte edhe pjesë e reprezentacionit  A  të Maqedonisë së Veriut në Euro 2020./KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share