Futboll: Takime interesante në pesë ligat e mëdha evropiane

Sot vazhdojnë ndeshjet në pesë ligat e mëdha evropiane.në Premier Liga, Seria A, La Liga, Bundes Liga dhe Liga 1

Me fillim nga ora 15:00 Chelsea do të jetë mysafir i Leeds United në kuadër të xhiros së tretë në ligën angleze.

Në orën 17:30 Newcastle United është nikoqirë i kampionit të Premier Ligës, Manchester City.

Ndeshje të tjera vijojnë edhe në Serie A, me Napolin që pret në shtëpi Monzan, me fillim nga ora 18:30.

Kampioni në fuqi, Milani do kërkojë edhe këtë xhiro tri pikët ndaj Atalantas, në orën 20:45.

Bayerni luan në udhëtim te Bochum nga ora 17:30. Kampionët francez përballen me Lille prej 20:45.

Kurse serinë e ndeshjeve e mbyll Barcelona nga ora 22:00 si mysafire e Real Sociedadit.

Pas barazimit pa gola në xhiron e parë ndaj Rayo Vallecanos, Xavi Hernandez do kërkojë pikët e para t plota në ‘Reale Arena’

Lexo gjithashtu
Total
0
Share