Futboll: Paredes huazohet te Juventusi

Juventus thuhet se ka finalizuar marrëveshjen me Paris Saint-Germain për yll i tyre Leandro Paredes, i cili do të vije në huazim me detyrimin blerje për 15 milionë euro plus 5 milionë euro të tjera bonuse.

Sipas TyC Sports, Sportitalia dhe Sky Sport Italia, marrëveshja u arrit këtë mbrëmje dhe Paredes do të lirohet për të kryer testet mjekësore nesër.

Reprezentuesi argjentinas kishte rënë dakord për kushtet personale me Juventusin shumë javë më parë dhe e vetmja arsye që kjo lëvizje zgjati kaq shumë ishte sepse bardhezinjtë duhej të lironin disa nga lojtarët e tyre të mesfushës për të lënë hapësirë dhe për të balancuar financat.

Paredes do të jetë lojtari i dytë i PSG-së që do t’i bashkohet Juventusit këtë verë, pas mikut të tij të mirë, argjentinasit Angel Di Maria.

Ai nuk u thirr as për ndeshjen e Paris Saint-Germain sepse trajneri Christophe Galtier konfirmoi se lojtari tashmë e kishte mendjen te Juventusi.

Është një rikthim në Serie A për Paredes, pasi 28-vjeçari ka luajtur tashmë për Chievon, Empolin dhe Romën deri sa të largohej drejt Zenit në vitin 2017.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share