Futboll: Kosova do të zhvillon dy miqësore në stadiumin “Fadil Vokri”

 Më 16 nëntor kundër Armenisë, më 19 nëntor me Ishujt Faroe

Reprezentacioni A, i Kosovës në futboll ka siguruar dy ndeshje miqësore për muajin  nëntor  të cilat do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokri”  të cilat do t’i  do ti shërbejn seleksionuesit Alain Giresse  për ta përgatitur ekipin  për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2024.

Ndeshja e parë miqësore do të zhvillohet më 16 nëntor, kundër reprezentacionit të Armenisë, ndërsa tri ditë më pas  edhe  kundër Ishujve Farore.

Të dyja ndeshjet  më 16 nëntor kundër Armenisë dhe më 19 nëntor kundër Ishujve  Faroe do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kosova në  ndeshjet klualifikuese për “Euro 2024” është Grupin I, së bashku me Zvicrën, Izraelin, Rumaninë, Bjellorusinë dhe Andorën. Kosova  ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2024 do ta nis në transfertë kundër Izraelit më 25 mars 2023.

Gazetar: Shaban Sinani /Klan Macedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share