Futboll i femrave: Fitore e thellë e vashave të Kosovës

Në Prishtinë: Kosova – Maqedonia e Veriut 4-0

Në ndeshjen e dytë miqësore të futbollit në kategorinë e femrave që u zhvillua në Prishtinë midis reprezentacionittë Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriut  ka përfunduar me fitoren e vashave kosovare me rezultatin 4-0  që është  një revansh  pas  disfatës  1-3  në ndeshjen e pare par  disa  ditëve  që u zhvillua në Shkup.

Autore të golave  për Kosovën  ishin Valentina Metaj, Erëleta Memeti 2 gola  dhe Blerta Shalla

Këto dy miqësore i kanë shërbyer përzgjedhsëve të Kosovës dhe  Maqedonisë Veriut për ta parë formën e lojtareve dhe për të përçuar tek ato idetë dhe strategjinë e lojës për ndeshjet e ardhshme kualifikuese.
Lexo gjithashtu
Total
0
Share