Futboll: Fiton Shkëndija – Gostivari dhe Shkupi ndahen me barazim!

STRUGA TL “THELLOI” KRIZËN E VARDARIT

Sot janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 16-të në Ligën e parë të Futbollit në vend. Gostivari dhe Shkupi ndahen me barazim, Shkënidja shënon fitore në Tetovës, kurse Struga mposhti Vardarin në Shkup, përcjell KlanM.

Këto janë rezultatet:

GOSTIVARI – SHKUPI                      0:0

SHKËNDIJA – RABOTNIÇKI             2:0

VARDARI – STRUGA                        1:3

VOSKA SPORT – TIKVESHI              0:3

AP BRERA – BREGALNICA              1:1

MAKEDONIJA GJ.P – SILEKSI          1:0

Pas xhiros së 16-të tabelën e kryesojnë Shkupi dhe Shkëndija me nga 32 pikë para Strugës që ka 30 pikë./KlanMacedonia

Lexo gjithashtu
Total
0
Share