Futboll: Fillon edicioni I tretë UEFA Liga e Kombeve

Sfida më e rëndësishme është ndeshja Spanjë-Portugali

Edicioni i tretë i Ligës së Kombeve fillon sot dhe kjo shënon edhe nisjen e rrugëtimit të Kombëtares së Kosovë në këtë kompeticion.

Në Grupin 4 të Ligës C, do të garojnë Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Gjeorgjia dhe Gjibraeltari

Kosova bënë pjesë në Grupin 2 të Ligës C së bashku me Qipron, Irlandën e Veriut dhe Greqinë dhe sot e nisin me sfidën ndaj Qipros në udhëtim, ndeshje e cila zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin “AEK Arena”.

Përveç Kosovës, sot do të zhvillohen edhe sfida të tjera shumë interesante, sidomos ato në Grupin A ku do të ballafaqohen Republika e Çekisë me Zvicrën dhe Spanja me Portugalinë të cilat zhvillohen nga ora 20:45.

Sfidat tjera janë këto:

Izrael-Island

Serbi-Norvegji

Slloveni-Suedi

Bullgari-Maqedoni e Veriut

Gjeorgji-Gjibraeltar

Irlandë e Veriut-Greqi

Estoni-San Marino

Lexo gjithashtu
Total
0
Share